Naminių gyvūnų oftamologija veterinarijos klinikoje

Oftalmologija

Information

Oftalmologija

Veterinarijos gydytoja Violeta Kumpikevičienė - ``Žvėryno veterinarijos gydyklos`` akių ligų specialistė. Mūsų klinikoje gydomos:

    •  – Vokų ligos (vokų uždegimas, traumos)
    •  – Vokų išvirtimas ir įvirtimas
    •  – Vokų folikulitas
    •  – Voko liaukos iškritimas
    •  – Konjuktyvitai
    •  – Keratitas
    •  – Ragenos žaizdos, opos, edema
    •  – Rainelės patologija
    •  – Katarakta
    •  – Glaukoma
    •  – ir kitos akių ligos.

    Jūsų augintinių akių tyrimas, ligų profilaktika ir gydymas, atliekamas naudojant modernią specializuotą įrangą:


    akispūdžio matavimas
     reikalingas glaukomos profilaktikai. Tai labai klastinga liga, kuria susirgus pradžioje gyvūnas nejaučia jokio skausmo, akis neparausta, neašaroja, nėra ir kitų požymių, kurie verstų sunerimti ir kreiptis pas veterinarijos gydytoją. Tik vėliau ligai progresuojant atsiranda klinikiniai požymiai – pažeista akis padidėja, gali pakisti jos spalva, gyvūnas tampa apatiškas.


    florescuojantis testas 
    naudojamas ragenos mikrožaizdoms nustatyti. Jeigu Jūsų augintinio akys dažnai ašaroja, jis stengiasi prisimerkti arba trina akį į grindis – tikriausiai, jo akys yra pažeistos. Mikrožaizdas, kurias gali turėti kiekvienas gyvūnas, mes galime pamatyti tik šio testo pagalba.


    Širmerio testas – sausam keratitui nustatyti. Keratitas gali turėti skirtingas priežastis: akių sausumas, junginės, vokų krašto uždegimas, ultravioletinių spindulių poveikis, nudegimas cheminėmis medžiagomis, svetimkūnis po viršutiniu voku, ragenos nubrozdinimas lapais, medžių šakelėmis, spygliais ir pan., vitamino A trūkumas. Į pažeistą rageną iš išorės arba organizme esančių infekcijos židinių patenka įvairių mikroorganizmų. Pažeidimo vietoje ragena neblizga, jos paviršiuje gali atsirasti epitelio defektų – erozijų. Kaip rezultatas – silpnėja gyvūno regėjimas.

     

    Finoff transilluminator – optinis šviesos instrumentas skirtas oftalmologinių ligų diagnostikai (ragenos, rainelės pakitimams, akies vyzdžio refleksui nustatyti).


    Oftalmoskopas
     – padeda nustatyti regos nervo bei tinklainės ir gyslainės ligas, kraujotakos sutrikimus, auglius, kurie galėjo pabloginti regėjimą. Labai svarbus yra profilaktinis akies dugno tyrimas, kadangi iš akies dugno vaizdo galima nustatyti ne tik akių, bet ir sistemines ligas (kaip tai dažnai pasitaiko sergant cukriniu diabetu). Tiriant akių dugną vertinamas regos nervo diskas, geltonoji dėmė, kraujagyslės bei tinklainė. Akies dugno tyrimas gali suteikti labai daug informacijos ne vien tik apie akies būklę, bet ir apie bendrą gyvūno būklę.


    Diagnostinis lęšis
     naudojamas netiesioginei oftalmoskopijai, nustatyti akies tinklainės ligas.