Destruktyvus šuniukas - Žvėryno veterinarijos gydykla

Destruktyvus šuniukas

Destruktyvus šuniukas

 Kramtymo ir kasimo problemų sprendimas

Dauguma šuniukų turi įgimtą natūralų norą viską tyrinėti ir graužti. Bet šis noras gali tapti didele problema, jeigu Jūsų šuniukas išraus Jūsų rožes ar sugrauš Jūsų naujus batus. Daugelis šeimininkų koreguoja tokį elgesį vien tiktai bausdami savo šuniuką, tačiau Jūs galite pastebėti, kad gero elgesio skatinimas veikia daug geriau, o šuniukas jaučiasi laimingas. To lengvai galima pasiekti paskyrus šuniukui tam tikrą vietą, kurią jis gali tyrinėti kiek nori ir davus jam saugių ir įdomių žaislų, kuriuos jis galėtų kramtyti. Privaloma su šuniuku daug žaisti ir treniruotis, nes nepanaudota energija perauga į norą ieškoti ir naikinti.

Žaislai skirti kramtymui

Norėdami išrinkti šuniui kramtukų – kramtymui skirtų žaislų – pabandykite įvairių rūšių žaislus, kad galėtumėte suprasti, kurie Jūsų šuniukui labiausiai patinka. Jūs pastebėsite, kad kaip vaikai mėgsta žaisti su naujomis priemonėmis taip ir šuniukams labiau patinka žaisti su Jūsų daiktais, o ne su savo žaislais. Šuniuko susidomėjimui palaikyti keiskite žaislus kas kelios dienos. Kai pastebėsite, kad šuniukas kramto savo žaislą būtinai pagirkite jį ar duokite jam gabalėlį šuniukų maisto. Patys praktiškiausi yra žaislai iš žaliaminės odos, nailono ar kietos gumos. Kai kurie žaislai būna sukurti taip, kad į jų vidų būtų galima pridėti maisto gabalėlių. Kitus galima suvilgyti sultiniu ar padengti nedideliu šlapio maisto kiekiu. Taip sužadinsite šuniuko susidomėjimą žaislu ir prailginsite šuniuko žaidimo laiką. Problemų išvengimas

Net ir idealiai parinkus labai įdomius Jūsų šuniukui žaislus, didžioji dalis namų apyvokos daiktų gali vilioti daug stipriau. Kol negalėsite pilnai pasitikėti šuniuku pastoviai prižiūrėkite jį arba uždarykite į saugią vietelę, tokią kaip jo narvas ar maniežas. Niekada neduokite šuniukui kramtyti daiktų, panašių į namų apyvokos daiktus, kurių Jūs nenorėtumėte prarasti. Pavyzdžiui, Jūsų šuniukas gali neskirti senų batų nuo naujų. Šuniukui augant Jūs po truputį suteiksite jam vis daugiau laisvės namuose, tačiau gali būti, jog kartkartėmis jis suklys ir pabandys sugraužti vieną ar kitą daiktą, kurio Jūs nenorėtumėte prarasti. Kai kuriuos šuniukus galima išmokyti vengti tokių daiktų, jeigu Jūs pasistengsite, kad jų skonis būtų labai nemalonus. Naudokite komercines priemones skirtas šuniukų atbaidymui, citronelų aliejų, linksmuosius spąstukus ar nedidelį kiekį aštrių raudonųjų pipirų sumaišytų su vandeniu. Baudimas už kramtymą nėra rekomenduotinas, nes tokiu atveju šuniukas gali pradėti bijoti Jūsų. Geriausiu atveju taip tik išmokysite šuniuką nekramtyti nieko tol kol Jūs matote. Pastebėjus tokį elgesį tinkamas būdas iš karto nutraukti kramtymą yra dešimties pėdų pavadėlio truktelėjimas ir apynasrio užspaudimas.

Nerimas

Destrukcinis elgesys dažniausiai kyla dėl nerimo, o ne todėl, kad Jūsų šuniukas nori būti lygus su Jumis. Ypatingas nerimas ir destruktyvumas kai Jūsų nėra namuose gali reikšti, jog Jums reikia nuodugniai pasikonsultuoti su savo veterinarijos gydytoju ar gyvūnų elgesio specialistu. Sušvelninkite problemą išmokydami savo šuniuką, kad reikalaudamas jis tikrai negaus jokio dėmesio. Išmokykite jį miegoti ar ilsėtis savame guolyje ar narve, o ne pastoviai gulėti šalia Jūsų. Prieš išeidami iš namų pasivaikščiokite su šunimi ir pabandykite išeiti kai šuniukas yra užsiėmęs. Pradėkite nuo trumpų išvykų ir palaipsniui ilginkite laiką, kurį Jūsų šuo praleidžia vienas.

Kasimas Šunys kasa dėl įvairių priežasčių: norėdami atsivėsinti, gaudyti graužikus, paslėpti ar atkasti kaulus, pabėgti iš uždaros vietos ar tiesiog todėl, kad jiems tai patinka. Dažniausiai kasimas pasireiškia kai šuo yra paliekamas vienas, be pakankamos stimuliacijos. Duokite savo šuniui kramtukų, kurie jam bus įdomūs, pailginkite žaidimų ir pasivaikščiojimų laiką, arba pagalvokite net apie dar vieno augintinio įsigijimą. Tačiau prieš įsigydami antrą augintinį viską gerai apsvarstykite, nes viskas gali baigtis taip, kad vietoj vieno kasėjo turėsite du.

Jums esant kasimą galima nutraukti šuniuką baudžiant. Tačiau kasimas nesiliaus kai Jūsų nebus šalia, jeigu Jūs nenustatysite kasimo priežasties. Pabandykite šiuos metodus, slopinančius norą kasti: nuotolinis baudimas (purkštuvo įjungimas, ilgo pavadžio truktelėjimas, skardinės su akmenukais barškinimas) arba paviršiaus pakeitimas/uždengimas (paviršių padenkite vieliniu tinklu, akmenims arba užbetonuokite). Kai kuriems šunims praktiškiausia išeitis yra tam tikros vietos paskyrimas, kurią jie gali kasinėti kiek tik nori. Sumontuokite aštuonių colių gylio medinį rėmą ir įkaskite jį į žemę. Sumaišykite žemę su smėliu ir prikaišiokite žaislų (išsikišusias žaislų viršūnėles patepkite nedideliu kiekiu tepamo sūrio ar mėsos sultiniu). Kartkartėmis duokite šuniukui skanėstų, kad paskatintumėte kasimą tinkamoje vietoje.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *