Glaukoma - Žvėryno veterinarijos gydykla

Glaukoma

Akispūdžio padidėjimas dažnai yra sunkios akių ligos – glaukomos požymis. Tai labai klastinga liga, kuria susirgus pradžioje gyvūnas nejaučia jokio skausmo, akis neparausta, neašaroja, nėra ir kitų požymių, kurie verstų sunerimti ir kreiptis pas veterinarijos gydytoją. Tik vėliau ligai progresuojant atsiranda klinikiniai požymiai – pažeista akis padidėja, gali pakisti jos spalva, gyvūnas tampa apatiškas.

Nelaiku diagnozuota glaukoma turi didelių pasekmių mylimam gyvūnui. Glaukoma sukelia eilę skausmingų oftalmologinių susirgimų ir  yra dažna aklumo priežastis gyvūnams. Net po glaukomos sukelto aklumo, gyvūno gyvenimo kokybė labai kenčia – jis tampa apatiškas dėl stipraus ir nuolatinio skausmo, ko pasekoje pažeistą akį tenka visai pašalinti. Remiantis tik klinikiniais simptomais susirgimas diagnozuojamas dažniausiai tik vėlyvoje stadijoje, kai padėti gyvūnui gali būti per vėlu.

Todėl reguliariai tikrinti gyvūno akispūdį yra svarbi glaukomos prevencinė priemonė. UAB Žvėryno veterinarijos gydykla“ įsigijo naują, modernų veterinarinį tonometrą, kuris leidžia greitai, tiksliai ir neskausmingai išmatuoti gyvūno akispūdį. Gyvūnas dažnai net nereaguoja į matavimo aparatą, nereikia naudoti jokių nuskausminamųjų ar raminamųjų medikamentų.

Kviečiame visus pamatuoti Jūsų gyvūno akispūdį. Procedūros kaina tik 20 Lt. Procedūra atliekama UAB “Žvėryno veterinarijos gydyklos” filiale adresu: Filaretų g.35, Vilnius. Būtina išankstinė registracija telefonu:8 (5) 2154202.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *