Mikročipai ir gyvūnų registracija - Žvėryno veterinarijos gydykla

Mikročipai ir gyvūnų registracija

Mikročipai ir gyvūnų registracija

Ką reikia žinoti apie privalomą gyvūnų ženklinimą ?

2016 m. sausio 1 d. įsigaliojęs naujas Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo reikalavimas dėl privalomo gyvūnų  paženklinimo mikroshemomis bei jų duomenys ir jų savininkų duomenys būtų patalpinti Į GYVŪNŲ AUGINTINIŲ REGISTRĄ ( kurį administruoja VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras). Norėdami suteikti patikimą informaciją ir sutaupyti šiek tiek Jūsų brangaus laiko, pateikiame atsakymus į svarbiausius, pastaruoju metu dažniausiai užduodamus klausimus šia tema:

Šunys, katės ir šeškai, atvežti į Lietuvos Respubliką turi būti įregistruoti Gyvūnų augintinių registre per 14 dienų nuo atvežimo.

Iki 2015 m. gruodžio 31 d. sučipuoti gyvūnai, turi būti įregistruojami Gyvūnų augintinių registre iki 2017 m. balandžio 1 d.

Kiekvienas gyvūno augintinio savininkas yra pats atsakingas už šuns, katės ar šeško įregistravimą į Gyvūnų augintinių registrą.

Šunys, katės ir šeškai, kurie paženklinti mikroschema po 2016 m. sausio 1 d Gyvūnų augintinių registre privalo būti užregistruoti ne vėliau kaip per 7 kalendorines dienas nuo mikroschemos įvedimo. Tai padaryti galima veterinarijos klinikoje arba nuvykus į Vilniaus miesto Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą (adresu: Jeruzalės g. 45, Vilnius), kur registravimo paslauga Jums bus atlikta nemokamai.

Duomenys iš senų duomenų bazių nebus perkeliami.

Kokios yra ženklinimo ir registravimo kainos?

Žvėryno veterinarijos gydykloje ( Filaretų 35 ir Kęstučio 54/1 ) mikroschemos implantavimo kaina – 15 eurų. Prašymo pildymo ir registravimo į valstybinį registrą paslaugos kaina – 5 eurai.

Kokių dokumentų reikia?

Keturkojų augintojai atvykę į veterinarijos kliniką ženklinimo procedūrai, su savimi reikia paimti (jei tokius turite) gyvūno įsigijimo (perdavimo) dokumentą, gyvūno kilmės liudijimą, skiepų pasą ir savo asmens dokumentą su asmens kodu ir nuotrauką.

Parašykite komentarą

Your email address will not be published. Required fields are marked *